Pozemní montážní systém s pevným sklonem pro veřejnou síť | Navrženo pro solární farmy o výkonu 1 MW až 500 MW+ po celém světě
Výběr správného solárního systému na zemi je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v jakémkoli fotovoltaickém projektu velkého rozsahu. Montážní systém představuje přibližně 8–12 % celkových kapitálových výdajů projektu (CAPEX), avšak nevhodná volba konstrukčního řešení, ochrany proti korozi nebo základové strategie může během životního cyklu zařízení zvýšit váš LCOE o 5–15 % kvůli vyšším nákladům na údržbu, předčasnému stárnutí a neplánovaným výpadkům.
Systém pro upevnění na zemi s pevným sklonem 10° je speciálně navržen tak, aby tyto rizika eliminovat pro vývojáře projektů, dodavatele EPC a nezávislé výrobce energie (IPP). Vyrábí se z vysoce pevnostní konstrukční oceli Q235B / Q355B s povrchovou úpravou metodou ponorkového zinkování (HDG) nebo zinek-hliník-magnesiumovým povlakem. Tento systém má návrhovou životnost 25 let ve všech provozních prostředích – od pouště Sahara až po pobřeží Severního moře, od tropických oblastí jihovýchodní Asie po vysočinu v Andách.
Co tento systém odlišuje od běžných držáků:
Kompletní statický výpočet je součástí každé objednávky – nikoli pouze seznam materiálů. Náš inženýrský tým poskytuje analýzu zatížení větrem podle normy EN 1991-1-4, ověření zatížení sněhem podle normy EN 1991-1-3 a návrh proti zemětřesení podle normy EN 1998 tam, kde je to vyžadováno; vše je přizpůsobeno přesným GPS souřadnicím vašeho projektu a místním návrhovým normám.
Tři základové možnosti od jediného dodavatele – šrouby do země, zarazované piloty a betonové základy – takže optimalizujete jak geotechnické podmínky, tak rozpočet na výstavbu, aniž byste museli řídit několik dodavatelů.
Podpole předmontovaná továrně – pole modulů 2×10, 2×12 nebo 2×14 dorazí s předpřipravenými nosníky, lištami a upevňovacími prvky, čímž se sníží pracnost na stavbě až o 40 % a omezí se montážní chyby způsobující dodatečné práce a zdržení.
připraveno pro systém 1500 V – navrženo pro moderní fotovoltaické architektury s vysokým napětím, které snižují náklady na BOS (balance of system) na watt.
Ať již připravujete veřejnou solární elektrárnu o výkonu 50 MW ve Západní Africe, stavíte projekt IPP o výkonu 200 MW na Blízkém východě nebo rozšiřujete komerční hybridní instalaci na střeše i na zemi v Evropě, tento systém poskytuje konstrukční jistotu, kterou vyžaduje váš finanční model.
1. Vysoká konstrukční pevnost pro dlouhé rozpětí a vysokohustotní pole
Projekty velkého rozsahu vyžadují méně řad s vyšší hustotou modulů na řadu, aby se minimalizovalo využití půdy a objem stavebních prací. Náš systém používá nízkolegovanou konstrukční ocel Q355B pro hlavní nosné členy, jejíž mez kluzu je o 40 % vyšší než u běžné oceli Q235B, přičemž zároveň zachovává vynikající svařitelnost a vlastnosti za studena.
Metrické |
Standard Q235B |
Vylepšení Q355B |
Mezní pevnost |
235 MPa |
355 MPa |
Pevnost v tahu |
370–500 MPa |
470–630 MPa |
Doporučený rozpětí |
Až 30 m na řadu |
Až 45 m na řadu |
Vzdálenost sloupků |
Každých 3–4 m |
Každých 4–6 m |
U projektů v oblastech s náročnými geotechnickými podmínkami – např. expandující jíly, volný písek, vysoká hladina podzemní vody – možnost použití oceli Q355B snižuje počet požadovaných základových bodů, čímž se přímo snižují náklady na pilotování a stavební práce.
2. Vícevrstvá ochrana proti korozi navržená speciálně pro vaše místo
Koroze je tichým vrahem výnosů solárních aktiv. Mapujeme kategorií atmosférické korozivity vašeho projektu podle normy ISO 9223 na správnou povrchovou úpravu:
Kategorie korozivity |
Typické podmínky na lokalitě |
Doporučená povrchová úprava |
C2 (nízká) |
Venkovské vnitrozemí, nízká vlhkost |
HDG ≥ 55 μm (ISO 1461) |
C3 (střední) |
Městské/průmyslové vnitrozemí |
HDG ≥ 70 μm + volitelný vrchní nátěr |
C4 (vysoká) |
Pobřežní oblast do 10 km, tropické pásmo |
HDG ≥ 85 μm nebo Zn-Al-Mg |
C5 (velmi vysoká) |
Pobřežní oblast < 1 km, těžký průmysl |
Zn-Al-Mg slitinový povlak + HDG ≥ 100 μm |
Proč je Zn-Al-Mg důležitý: Na rozdíl od běžného HDG tvorba husté, samoopravující se patiny u Zn-Al-Mg povlaků aktivně uzavírá řezné hrany a škrábance – nejčastější místa poruch u ocelových konstrukcí montovaných na místě. Nezávislé testy v solné mlze (ASTM B117) ukazují, že spojovací prvky s povlakem Zn-Al-Mg vydrží více než 3 000 hodin bez červené rzi ve srovnání s 1 000–1 500 hodinami u běžného HDG.
3. Rychlejší instalace = dřívější připojení k síti = dřívější příjem
Každý týden zpožděného uvedení do provozu stojí elektrárnu o výkonu 50 MW přibližně 15 000–25 000 USD ztraceného příjmu při typických sazbách PPA. Náš přístup s předmontovanými moduly se zaměřuje na jediný nejvýznamnější faktor rizika dodržení harmonogramu na stavbě: montážní práce spojené s mechanickou sestavou.
Předmontované podpole s předinstalovanými kolejnicemi a spojovacími prvky
Hardwarové součástky kódované barvou a balené po dávkách pro každou zónu pole
Spoje kolejnice se nosníkem bez nástrojů pomocí klipů (chráněný patentovaný design)
Standardizované upevňovací konzoly mezi sloupy – jeden typ konzoly pro všechna spojení
Skutečný výsledek z projektu o výkonu 30 MW v Burkina Faso: EPC dodavatel hlásil špičkový instalační výkon 4,2 MW/den při použití 6 montážních týmů ve srovnání s 2,8 MW/den u konvenčních systémů s šroubovými spoji – zvýšení produktivity o 50 %.
4. Tři systémy základů, jeden inženýrský partner
Typ základny |
Nejlepší pro |
Hlavní výhoda |
Zemní šroub |
Písek, jíl, měkká půda, odlehlá místa |
Žádný beton, žádná doba tuhnutí, o 60 % rychleji |
Zatloukaný pilot |
Pevná půda, velké rovinaté plochy |
Nejnižší náklady na jeden základní bod při velkém měřítku |
Beton |
Skalnatý terén, oblasti s vysokou rychlostí větru |
Maximální stabilita, složitá geologie |
U typického areálu o výkonu 50 MW za podmínek různorodé půdy lze hybridní přístup (zemní šrouby pro 70 % areálu a zarazované piloty pro 30 %) snížit celkové náklady na základy o 15–20 % oproti návrhu pouze s betonovými základy.
5. Navrženo pro extrémní environmentální zatížení
Typ zátěže |
Schopnost návrhu |
Použitelná norma |
Zatížení větrem |
Až 50 m/s (180 km/h, cyklón kategorie 3) |
EN 1991-1-4 / ASCE 7 |
Náklad sněhu |
Až 5 400 Pa |
EN 1991-1-3 / JIS C 8955 |
Seismické |
K dispozici je analýza odpovědního spektra |
EN 1998 / IBC |
Teplota |
provozní rozsah od −40 °C do +60 °C |
Materiálové zkoušky certifikovány |
Shromažďování vstupních údajů (den 0): Souřadnice projektu GPS, technický list modulu, geotechnická zpráva, cílový stejnosměrný výkon
Výpočet zatížení (den 1–2): Návrhová rychlost větru, kategorie terénu, topografický faktor, zatížení sněhem podle příslušného předpisu. V oblastech bez standardizovaných větrných map používáme reanalýzu dat ERA5 (40leté hodinové záznamy)
Konstrukční modelování (den 2–3): Modelování v programu SAP2000 / RFEM včetně vybočení prutů, ohybových momentů kolejnic/nosníků, návrhu spojů a ověření nosné kapacity základů
Optimalizační smyčka (den 3–4): Optimalizace množství materiálu – úprava vzdáleností sloupků, profilů a hloubky zakotvení – za účelem minimalizace celkových instalovaných nákladů při zachování bezpečnostního faktoru ≥1,5
Dokumentace ke vydání (den 4–5): Konstrukční výpočtová zpráva (PDF, s razítkem), obecné montážní výkresy (DWG + PDF), uspořádání základů se souřadnicemi GPS, podrobný seznam materiálu (BOM) s cenami, návod k instalaci
Parametry |
Specifikace |
Typ struktury |
Pevně nakloněná pozemní montáž |
Úhel náklonu |
10° (pevné); nastavitelné varianty 15–30° také k dispozici |
Orientace modulu |
Na výšku (2P); možnosti na šířku k dispozici |
Rozložení modulu |
2×10 / 2×12 / 2×14 (na vyžádání i jiné rozměry) |
Hlavní materiál |
Konstrukční ocel Q235B / Q355B (GB/T 1591) |
Povrchová úprava |
Horkozinkované povrchové úpravy (ISO 1461) / povlaky z slitiny Zn-Al-Mg |
Ochrana před korozi |
Korozní třída C3–C5 (ISO 12944) |
Návrhová větrová zátěž |
Až 50 m/s |
Návrhové zatížení sněhem |
Až 5 400 Pa |
Napětí systému |
1000 V / 1500 V stejnosměrného proudu |
Typy základů |
Zemní šroub / zatloukaný pilot / beton |
Návrhová životnost |
25 let |
Záruka na nosnou konstrukci |
25 let |
Návrhové normy |
EN 1990–1998, ASCE 7, AS/NZS 1170, JIS C 8955 |
Kompatibilita modulů |
Longi, JA Solar, Jinko, Trina, Canadian Solar, Risen, všechny hlavní moduly s rámem |
Solární farmy pro veřejnou síť (10 MW–500 MW a více)
Projekty IPP a veřejné zakázky zadávané vládou
Zemědělská fotovoltaika (agrofotovoltaika)
Pouštní solární elektrárny (oblast MENA)
Pobřežní a ostrovní projekty
Horská a vysokohorská lokalita
Těžba a rekultivace zanedbaných pozemků
Kombinovaná střešní a pozemní fotovoltaická elektrárna v průmyslové zóně
Základy na šroubových pilotách: průměr 68–114 mm, délka 1200–2500 mm, tahová únosnost 20–50 kN, 150–250 pilot denně na stroj. Bez betonu, opakovaně použitelné.
Základy na zarazovaných pilotách: profilové tyče třídy C100–C150, zaražení do hloubky 1,2–2,5 m, 300–500 pilot denně na stroj. Nejnižší náklady na jednu pilotu při velkém rozsahu.
Betony základy: monolitické nebo prefabrikované. V souladu s normami EN 1992 / ACI 318. Pro skalnatý terén a oblasti s vysokou rychlostí větru.
Krok |
Aktivita |
Doba výstavby (50 MW, 6 pracovních týmů) |
Kontrola kvality |
1 |
Geodetický průzkum lokality a vyznačení polohy základů |
2–3 dny |
GPS ověření souřadnic základů |
2 |
Montáž základů |
15–25 dní |
Tahový test (1 test na každých 200 základů) |
3 |
Montáž sloupků |
5–8 dní |
Výška horního okraje po instalaci ±5 mm v řadě |
4 |
Sestavení hlavního nosníku |
8–12 dní |
Ověření utahovacího momentu uchycení (vzorek 10 %) |
5 |
Instalace kolejnic |
10–15 dní |
Rovnost kolejnic; spojitost uzemnění |
6 |
Montáž modulů |
15–20 dnů |
Zarovnání modulů; kontrola napětí řetězce |
7 |
Finální inspekce |
2–3 dny |
Kompletní audit utahovacích momentů; porovnání skutečného provedení se základním návrhem |
Celková doba mechanické instalace: přibližně 45–55 pracovních dnů pro výkon 50 MW.
30 MW, Burkina Faso, Západní Afrika: ocel Q355B s horkým zinkováním ≥85 μm (kategorie koroze C4). Základy na šroubových pilotách (průměr 76 mm, délka 1600 mm) eliminují logistiku betonu. Uspořádání 2×14. Mechanické dokončení za 52 pracovních dnů. Provoz více než 3 roky bez jakýchkoli strukturálních problémů.
100 MW, Al Dhafra, Spojené arabské emiráty: povlak ze slitiny zinek-hliník-magnéz (ekvivalent kategorii koroze C5). Zatloukané piloty s vnořením 2,5 m pro podmínky sabkhy. Uspořádání 2×12, sklon 10°. Maximální rychlost instalace 6,1 MW/den. Roční náklady na provoz a údržbu (O&M) ve strukturální části o 40 % nižší než průměrné hodnoty pro pouštní podmínky.
20 MW agrivoltaický projekt, Extremadura, Španělsko: Zvýšená konstrukce s minimální výškou od země 1,5 m pro pastvu ovcí. Nastavitelné sloupy (výška 1,5–2,2 m) pro terén se sklonem 3–5 %. Uspořádání 2×10. Uvedeno v zprávě EU o nejlepších postupech v oblasti agrivoltaiky z roku 2024.
Kraj |
Návrhový kód |
Větrný kód |
Evropa / Afrika / Blízký východ |
EN 1993-1-1 |
EN 1991-1-4 |
Severní Amerika |
AISC 360 |
ASCE 7-22 |
Austrálie / Nový Zéland |
AS/NZS 4600 |
AS/NZS 1170.2 |
Japonsko |
JIS C 8955 |
JIS C 8955 |
Certifikáty továrny: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, EN 1090-1 EXC2 (povolení pro označení CE)
SCHOPNOST |
Co to znamená pro váš projekt |
výroba ocelových konstrukcí více než 20 let |
Optimalizovaný návrh průřezu – méně oceli na MW |
Kompletní vlastní výrobní linka |
Žádné riziko kvality u subdodavatelů |
Továrna certifikovaná podle ISO |
Shodné s normou EN 1090-1 EXC2 |
Profesionální inženýrský tým |
15+ konstrukčních inženýrů, vnitřní použití SAP2000/RFEM |
Zkušenosti s projekty po celém světě |
30+ zemí na 5 kontinentech |
Přísná kontrola kvality |
Verifikace MTC, kontrola během výroby, audit před expedicí |
Rychlé dodání |
standardně 4–6 týdnů; expresní dodání za 2–3 týdny je k dispozici |
Technická podpora v celém životním cyklu |
Od inženýrské podpory před podáním nabídky až po kontrolu konstrukce v 5. roce |


Otázka 1. Můžete navrhnout montážní konstrukci podle našeho konkrétního projektu?
Ano. Každá objednávka zahrnuje projektově specifické statické výpočty, výkresy uspořádání a seznam materiálů (BOM). Kompletní inženýrský balíček je dodán do 5 pracovních dnů od přijetí vašich projektových údajů.
Otázka 2. Jakým mezinárodním statickým normám vyhovujete?
Navrhujeme podle norem EN 1993, ASCE 7, AS/NZS 1170, JIS C 8955 a dalších národních norem. Výrobní závod má certifikaci EN 1090-1 EXC2 pro CE-značené konstrukční součásti.
Otázka 3. Kterou možnost základové konstrukce si mám zvolit?
Záleží na nosné schopnosti půdy, hladině podzemní vody, korozivitě a rozpočtu. Doporučujeme nejprve provést geotechnický průzkum. Náš tým poskytne srovnávací zprávu o základech, která zahrnuje náklady, časový harmonogram a rizika. Často optimální je hybridní řešení (šroubové + pilotové základy).
Otázka 4. Jaká je návrhová životnost a záruka?
návrhová životnost 25 let. Záruka na konstrukci 25 let pro výrobky s horoucím zinkováním (HDG) a zinkovým hliníkovým hořčíkem (Zn-Al-Mg). Skutečná provozní životnost v prostředích C3–C4 obvykle přesahuje 30 let.
Q5. Nabízíte testování v aerodynamickém tunelu?
Výpočty založené na kódu pro standardní projekty. Testování v aerodynamickém tunelu prostřednictvím partnerů laboratoří pro lokality o výkonu 100 MW nebo složité topografie. Analýza CFD je k dispozici pro lokality v blízkosti budov nebo terénních prvků.
Q6. Jaké je minimální množství objednávky?
500 kW (přibližně jeden kontejner 40 stop) pro první hodnocení. Pro opakované EPC klienty jsou možné flexibilní dávkové dodávky.
Q7. Můžete dodat nástroje pro instalaci?
Klíče s nastavitelným momentem, hydraulické zarýváky a adaptéry pro zemní šrouby jsou k dispozici k pronájmu nebo koupí. Pro velké projekty je k dispozici dozor nad instalací na místě.
# |
Sekce |
Doporučení |
Formát |
1 |
Hero |
Snímek z dronu dokončeného solárního parku pro veřejnou síť |
1920 × 750 px |
2 |
Přehled |
3D rozložené zobrazení s popsanými komponenty |
1200×800 px |
3 |
Strukturní síly |
Diagram porovnání průřezů Q235B a Q355B |
800×600 px |
4 |
Korozce |
Makrofotografie: porovnání povrchu HDG a Zn-Al-Mg |
600×400 px |
5 |
Instalace |
Časová posloupnost: holá půda → moduly |
1000×400 px |
6 |
Základy |
Třípanelový diagram: zemní šroub / zarazitelný pilot / betonový průřez |
1200×500 px |
7 |
Inženýrství |
diagram pětikrokového procesu |
1000×500 px |
8 |
Případ Burkina Faso |
Fotografie montáže na místě |
800×600 px |
9 |
Případ Spojené arabské emiráty |
Aerofotografie solárního parku Al Dhafra |
800×600 px |
10 |
Případ Španělsko |
Ovce pasoucí se pod zvednutým fotovoltaickým polem |
800×600 px |
11 |
Průvodce instalací |
ilustrovaný návod ve 7 krocích |
1200×3000 px |
12 |
Standardy |
Mřížka certifikačních odznaků |
800×200 px |
13 |
To výrobně |
Výrobní linka / lázeň pro žárové pozinkování (HDG) / stanice kontroly kvality (QC) |
1200×700 px |
14 |
Tým |
Inženýrský tým při práci |
800×500 px |
15 |
CTA |
Vykreslení výrobku s překrytím kontaktního formuláře |
1920×500 px |
Primární: systém pevně nakloněných základů na zemi, montážní konstrukce pro solární elektrárny velkého rozsahu, solární montážní systém na zemi, systém držáků pro fotovoltaické panely na zemi
Sekundární: montážní konstrukce pro solární farmy, pevně nakloněné solární držáky, výrobce montážních systémů pro solární elektrárny, solární základy na zemi z materiálu Q355B, předmontovaný solární montážní systém, zemní šrouby pro solární základy
Dlouhý ocas: konstrukce pro pozemní montáž solárních panelů pro projekt o výkonu 50 MW, výrobce konstrukcí pro montáž solárních panelů podle normy EN 1993, pozemní montáž solárních panelů s 25letou zárukou, cenová nabídka pro materiálový list (BOM) solárního montážního systému