Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
E-mail
Telefon komórkowy/WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000

Stacjonarne montaże naziemne

Strona Główna >  Produkty >  Stacjonarne montaże naziemne

system montażu naziemnego o stałym nachyleniu 10°

System montażu naziemnego o stałym nachyleniu | Zaprojektowany dla farm fotowoltaicznych o mocy od 1 MW do ponad 500 MW na całym świecie

Przegląd produktu

Wybór odpowiedniego systemu montażu naziemnego do paneli fotowoltaicznych to jedna z najważniejszych decyzji w każdym projekcie fotowoltaicznym na skalę użytkową. System montażowy stanowi około 8–12% całkowitych kapitałowych wydatków inwestycyjnych (CAPEX) projektu, jednak nieodpowiedni wybór konstrukcji nośnej, ochrony przed korozją lub rozwiązania fundamentowego może zwiększyć koszt energii elektrycznej (LCOE) o 5–15% w całym okresie eksploatacji obiektu poprzez wyższe koszty konserwacji, wcześniejsze zużycie i nieplanowane przestoje.


System montażu naziemnego do zastosowań użytkowych z ustaloną nachyleniem 10° został specjalnie zaprojektowany, aby wyeliminować te ryzyka dla deweloperów projektów, kontraktorów EPC oraz niezależnych producentów energii (IPP). Wykonany ze stali konstrukcyjnej o wysokiej wytrzymałości Q235B / Q355B z powłoką cynkowo-aluminiowo-magnezową lub z gorąco cynkowaną (HDG), ten system zapewnia 25-letnią żywotność projektową w pełnym zakresie środowisk eksploatacyjnych — od Sahary po wybrzeże Morza Północnego, od tropikalnych stref Azji Południowo-Wschodniej po wyżynne płyty Andów.


Co wyróżnia ten system spośród typowych systemów mocujących:

Kompletna analiza obliczeniowa konstrukcji dostarczana z każdą zamówioną partią — nie tylko lista materiałów. Nasz zespół inżynierski przeprowadza analizę obciążeń wiatrem zgodnie z normą EN 1991-1-4, weryfikację obciążeń śniegiem zgodnie z normą EN 1991-1-3 oraz projektowanie antysejsmiczne zgodnie z normą EN 1998 tam, gdzie jest to wymagane; wszystkie obliczenia są dopasowane do dokładnych współrzędnych GPS danego projektu oraz lokalnych norm projektowych.

Trzy opcje fundamentów od jednego dostawcy — śruby gruntowe, paliki wbijane i betonowe — dzięki czemu można zoptymalizować rozwiązanie pod kątem warunków geotechnicznych i budżetu inwestycyjnego, nie angażując wielu dostawców.

Fabrycznie wstępnie zmontowane podukłady — układy modułów 2×10, 2×12 lub 2×14 przybywają z gotowymi belkami, szynami i elementami mocującymi, co skraca czas pracy na budowie o do 40% i zmniejsza błędy montażowe powodujące dodatkowe prace korekcyjne i opóźnienia.

gotowy do systemów 1500 V — zaprojektowany dla nowoczesnych architektur fotowoltaicznych wysokiego napięcia, które obniżają koszt BOS na wat.


Nie ma znaczenia, czy przygotowujesz przetarg na elektrownię słoneczną o mocy 50 MW dla rządu Afryki Zachodniej, realizujesz projekt IPP o mocy 200 MW na Bliskim Wschodzie, czy rozbudowujesz hybrydową instalację komercyjną łączącą dach i grunty w Europie — ten system zapewnia stabilność konstrukcyjną, jakiej wymaga Twój model finansowy.


Dlaczego deweloperzy projektów wybierają ten system montażowy

1. Wysoka wytrzymałość konstrukcyjna dla układów o dużym rozstawie i wysokiej gęstości

Projekty o skali użytkowej wymagają mniejszej liczby rzędów z wyższą gęstością modułów w każdym rzędzie, aby zminimalizować zużycie terenu oraz zakres robót cywilnych. Nasz system wykorzystuje stal konstrukcyjną niskostopową Q355B do głównych elementów nośnych, zapewniając wytrzymałość na rozciąganie o 40% wyższą niż standardowa stal Q235B przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej spawalności oraz właściwości kształtowania na zimno.

Metryczny

Standard Q235B

Ulepszenie Q355B

Wytrzymałość na zginanie

235 MPa

355 MPa

Wytrzymałość na rozciąganie

370–500 MPa

470–630 MPa

Zalecany rozpiętość

Do 30 m na rząd

Do 45 m na rząd

Odstęp słupów

Co 3–4 m

Co 4–6 m

Dla projektów w regionach o trudnych warunkach geotechnicznych — takich jak gleby ekspansyjne, luźny piasek lub wysoki poziom wody gruntowej — opcja Q355B zmniejsza liczbę punktów fundamentowych, co bezpośrednio obniża koszty wbijania pali i robót cywilnych.


2. Wielowarstwowo zaprojektowana ochrona przed korozją dostosowana do konkretnego miejsca

Korozja to cichy zabójca zwrotu z inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Mapujemy kategorię korozyjności atmosferycznej projektu zgodnie z normą ISO 9223, aby określić odpowiednie obróbki powierzchniowe:

Kategoria korozyjności

Typowe warunki lokalizacji

Zalecane postępowanie

C2 (niska)

Obszar wiejski w głębi lądu, niska wilgotność

HDG ≥ 55 μm (ISO 1461)

C3 (średnia)

Obszar miejski/przemysłowy w głębi lądu

HDG ≥ 70 μm + opcjonalna warstwa wykończeniowa

C4 (wysoka)

Obszar nadmorski (1–10 km od morza), strefa tropikalna

HDG ≥ 85 μm lub Zn-Al-Mg

C5 (bardzo wysoka)

Strefa przybrzeżna (mniej niż 1 km), przemysł ciężki

Powłoka stopowa Zn-Al-Mg + HDG ≥ 100 μm

Dlaczego powłoka Zn-Al-Mg ma znaczenie: W przeciwieństwie do standardowego pokrycia HDG, powłoki Zn-Al-Mg tworzą gęstną, samoregenerującą się patynę, która aktywnie zamyka krawędzie cięte i zadrapania — najbardziej typowe miejsca awarii w stalowych konstrukcjach montowanych na miejscu. Niezależne testy w komorze solnej (ASTM B117) wykazały, że śruby z powłoką Zn-Al-Mg wytrzymują ponad 3000 godzin bez pojawienia się rdzy czerwonej, podczas gdy standardowe pokrycie HDG zapewnia tylko 1000–1500 godzin.


3. Szybsza instalacja = wcześniejsze podłączenie do sieci = wcześniejszy przychód

Każdy tydzień opóźnienia uruchomienia kosztuje elektrownię o mocy 50 MW około 15 000–25 000 USD utraconych przychodów przy typowych stawkach PPA. Nasze podejście oparte na modułach wstępnie zmontowanych skupia się na największym czynniku ryzyka harmonogramowego na budowie: pracy związanej z montażem mechanicznym.

Wstępnie zmontowane podukłady z gotowymi szynami i elementami mocującymi

Sprzęt oznaczony kolorowo i zapakowany partiami według strefy układu

Połączenia zaciskowe bez użycia narzędzi dla połączeń szyna–belka (projekt objęty patentem)

Standardowe uchwyty do montażu słupów na belki — jeden typ uchwytu dla wszystkich połączeń


Rzeczywisty wynik projektu o mocy 30 MW w Burkina Faso: wykonawca EPC zgłosił szczytową wydajność montażu na poziomie 4,2 MW/dzień przy zastosowaniu 6 zespołów roboczych w porównaniu do 2,8 MW/dzień przy konwencjonalnych systemach montażu śrubowego — wzrost wydajności o 50%.


4. Trzy systemy fundamentów, jeden partner inżynieryjny

Rodzaj fundamentów

Najlepszy dla

Główna przewaga

Śruba uziemiająca

Piasek, glina, miękki grunt, odległe lokalizacje

Bez betonu, bez czasu wiązania, o 60% szybciej

Pala wbijana

Twardy grunt, duże płaskie tereny

Najniższy koszt na punkt fundamentowy w skali wielkoseryjnej

Beton

Tereny skaliste, strefy o wysokich prędkościach wiatru

Maksymalna stabilność, złożona geologia

Dla typowego obiektu o mocy 50 MW w warunkach mieszanych gruntów zastosowanie hybrydowego rozwiązania (śruby gruntowe na 70% powierzchni obiektu oraz paliki wbijane na 30%) pozwala zmniejszyć całkowity koszt fundamentów o 15–20% w porównaniu z projektem opartym wyłącznie na betonie.


5. Zaprojektowane do ekstremalnych obciążeń środowiskowych

Rodzaj obciążenia

Możliwość projektowania

Stosowana norma

Obciążenie wiatrem

Do 50 m/s (180 km/h, cyklon kategorii 3)

EN 1991-1-4 / ASCE 7

Ładunek śniegu

Do 5400 Pa

EN 1991-1-3 / JIS C 8955

Sejsmiczne

Dostępna analiza widmowa odpowiedzi

EN 1998 / IBC

Temperatura

zakres temperatur roboczych od −40 °C do +60 °C

Certyfikowane badania materiałów


Możliwości inżynierskie: od współrzędnych GPS do kompletnego pakietu konstrukcyjnego w 5 dni

Zbieranie danych wejściowych (Dzień 0): współrzędne GPS projektu, karta techniczna modułu, raport geotechniczny, docelowa moc prądu stałego (DC)

Obliczenia obciążeń (Dzień 1–2): projektowa prędkość wiatru, kategoria terenu, współczynnik ukształtowania terenu, obciążenie śniegiem zgodnie z obowiązującymi przepisami. W regionach bez oficjalnych map wiatru stosujemy dane reanalizy ERA5 (40-letnie, godzinowe rekordy)

Modelowanie konstrukcyjne (Dzień 2–3): modelowanie w SAP2000 / RFEM, w tym analiza wyboczenia, momenty zginające w szynach i belkach, projekt połączeń, weryfikacja nośności fundamentów

Pętla optymalizacji (Dzień 3–4): optymalizacja zużycia materiałów — m.in. dostosowanie odległości słupów, przekrojów profili oraz głębokości zakotwienia — w celu zminimalizowania całkowitych kosztów montażu przy jednoczesnym zachowaniu współczynnika bezpieczeństwa ≥1,5

Doręczane materiały (Dzień 4–5): raport obliczeń konstrukcyjnych (PDF, z pieczątką), rysunki ogólnorozruchowe (DWG + PDF), układ fundamentów z współrzędnymi GPS, szczegółowa lista materiałów (BOM) z cenami, instrukcja montażu


Specyfikacje techniczne

Parametry

Specyfikacja

Typ struktury

Stacjonarny system montażu naziemnego

Kąt nachylenia

10° (stały); seria regulowanych kątów od 15° do 30° również dostępna

Orientacja modułu

Pionowy (2P); opcje poziome również dostępne

Układ modułów

2×10 / 2×12 / 2×14 (niestandardowe na żądanie)

Podstawowy materiał

Stal konstrukcyjna Q235B / Q355B (GB/T 1591)

Obróbka powierzchniowa

Ocynkowanie gorące (ISO 1461) / powłoka stopowa cynku–glinu–magnezu

Ochrona przed korozją

Klasa korozyjna C3–C5 (ISO 12944)

Projekt obciążenia wiatrowego

Do 50 m/s

Obciążenie śniegiem projektowe

Do 5400 Pa

Napięcie systemu

1000 V / 1500 V prądu stałego

Typy fundamentów

Śruba gruntowa / Pala wpinana / Beton

Przewidywany czas użytkowania

25 lat

Gwarancja konstrukcyjna

25 lat

Normy projektowe

EN 1990–1998, ASCE 7, AS/NZS 1170, JIS C 8955

Zgodność z modułami

Longi, JA Solar, Jinko, Trina, Canadian Solar, Risen, wszystkie główne moduły ramkowe


Zastosowania

Farmy słoneczne o dużej mocy (10 MW–500 MW i więcej)

Projekty IPP oraz przetargi rządowe

Fotowoltaika rolnicza (agrowoltaika)

Stacje słoneczne w pustyniach (region MENA)

Projekty przybrzeżne i na wyspach

Lokalizacje górskie i na dużych wysokościach

Górnicze i odbudowa terenów zanieczyszczonych

Hybrydowe rozwiązania dachowo-ziemne dla parków przemysłowych


Rozwiązania fundamentowe

Fundamenty śrubowe: średnica 68–114 mm, długość 1200–2500 mm, nośność na wyciąganie 20–50 kN, wydajność 150–250 śrub dziennie na maszynę. Bez betonu, wielokrotnego użytku.

Fundamenty wbijane: profile U o klasie wytrzymałości C100–C150, głębokość wbicia 1,2–2,5 m, wydajność 300–500 pali dziennie na maszynę. Najniższy koszt przypadający na pojedynczy pal przy dużych skalach.

Fundamenty betonowe: monolityczne lub prefabrykowane. Zgodne z normami EN 1992 / ACI 318. Przeznaczone do terenów skalistych oraz stref o wysokich prędkościach wiatru.


Proces instalacji

Stopień

Działalność

Czas realizacji (50 MW, 6 zespołów roboczych)

Kontrola jakości

1

Pomiar terenu i wyznaczenie układu fundamentów

2–3 dni

Weryfikacja współrzędnych fundamentów za pomocą GPS

2

Montaż fundamentów

15–25 dni

Test wyciągania (1 na każde 200 fundamentów)

3

Po instalacji

5–8 dni

Wysokość górnej krawędzi po instalacji ±5 mm wzdłuż rzędu

4

Zespół głównych belek

8–12 dni

Weryfikacja momentu dokręcenia uchwytów (próba 10%)

5

Montaż szyn

10–15 dni

Prostoliniowość szyn; ciągłość uziemienia

6

Montaż modułów

15–20 dni

Wyrównanie modułów; sprawdzenie napięcia łańcucha

7

Końcowa Inspekcja

2–3 dni

Pełna audytowa kontrola momentów dokręcenia; porównanie stanu faktycznego ze stanem projektowanym

Całkowity czas montażu mechanicznego: ok. 45–55 dni roboczych dla mocy 50 MW.


Studia przypadków projektów

30 MW, Burkina Faso, Afryka Zachodnia: stal Q355B z gorąco cynkowaną powłoką o grubości ≥85 μm (klasa korozyjności C4). Fundamenty w postaci śrub gruntowych (średnica 76 mm, długość 1600 mm) zlikwidowały konieczność transportu betonu. Układ 2×14. Zakończenie montażu mechanicznego po 52 dniach roboczych. Ponad 3 lata eksploatacji bez jakichkolwiek problemów konstrukcyjnych.

100 MW, Al Dhafra, ZEA: powłoka stopowa cynk–aluminium–magnez (równoważna klasie C5). Paliki wbijane z zanurzeniem 2,5 m do warunków sabkha. Układ 2×12, nachylenie 10°. Maksymalna dzienna wydajność montażu: 6,1 MW/dzień. Roczne koszty eksploatacji i konserwacji elementów konstrukcyjnych o 40% niższe niż średnia dla pustyni.

20 MW rolniczo-fotowoltaiczne, Estremadura, Hiszpania: Konstrukcja podniesiona, minimalna wysokość nad ziemią 1,5 m umożliwiająca wypas owiec. Słupy o regulowanej wysokości (1,5–2,2 m) do terenów o nachyleniu 3–5%. Układ 2×10. Wymienione w raporcie Unii Europejskiej „Najlepsze praktyki agrifotowoltaiki” z 2024 r.


Standardy i certyfikaty

Region

Kod projektowy

Kod wiatrowy

Europa / Afryka / Bliski Wschód

EN 1993-1-1

EN 1991-1-4

Ameryka Północna

AISC 360

ASCE 7-22

Australia / Nowa Zelandia

AS/NZS 4600

AS/NZS 1170.2

Japonia

JIS C 8955

JIS C 8955

Certyfikaty fabryczne: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001:2018, EN 1090-1 EXC2 (uprawnienie do znakowania CE)


Dlaczego STLSUN

ZDOLNOŚĆ

Co to oznacza dla twojego projektu

ponad 20 lat produkcji konstrukcji stalowych

Zoptymalizowana konstrukcja sekcji — mniej stali na MW

Pełna linia produkcyjna wewnętrzna

Brak ryzyka jakości od podwykonawców

Fabryka certyfikowana zgodnie z normą ISO

Zgodne z normą EN 1090-1 EXC2

Zespoł Inżynieryjny Profesjonalistów

15+ inżynierów konstrukcyjnych, oprogramowanie SAP2000/RFEM dostępne wewnętrznie

Doświadczenie projektowe na całym świecie

30+ krajów na 5 kontynentach

Ścisła kontrola jakości

Weryfikacja MTC, kontrola w trakcie produkcji, audyt przed wysyłką

Szybka dostawa

standardowy czas realizacji: 4–6 tygodni; dostępny czas ekspresowy: 2–3 tygodnie

Pełne wsparcie techniczne w ciągu całego cyklu życia

Od inżynierii przed przetargiem po inspekcję konstrukcyjną w 5. roku




Najczęściej zadawane pytania

Pytanie 1. Czy możecie zaprojektować konstrukcję montażową zgodnie z naszym konkretnym projektem?

Tak. Każde zamówienie obejmuje projektowe obliczenia konstrukcyjne, rysunki układu oraz wykaz materiałów (BOM). Kompletny pakiet inżynieryjny przekazywany jest w ciągu 5 dni roboczych od otrzymania danych projektowych.

Pytanie 2. Z jakimi międzynarodowymi normami konstrukcyjnymi się zgadzacie?

Projektujemy zgodnie z normami EN 1993, ASCE 7, AS/NZS 1170, JIS C 8955 oraz innymi normami krajowymi. Zakład posiada certyfikat EN 1090-1 EXC2 na komponenty konstrukcyjne oznaczone znakiem CE.

Pytanie 3. Którą opcję fundamentu powinienem wybrać?

Wybór zależy od nośności gruntu, poziomu wód gruntowych, agresywności środowiska oraz budżetu. Zalecamy najpierw wykonanie badań geotechnicznych. Nasz zespół przygotowuje raport porównawczy fundamentów, obejmujący koszty, harmonogram i ryzyko. Najczęściej optymalnym rozwiązaniem jest podejście hybrydowe (śruby + paliki).

Pytanie 4. Jaka jest przewidywana trwałość projektowa i okres gwarancji?

przewidywana trwałość projektowa wynosi 25 lat. Gwarancja konstrukcyjna na produkty ocynkowane gorąco (HDG) oraz z powłoką cynkowo-glinowo-magnezową (Zn-Al-Mg) wynosi 25 lat. Rzeczywista trwałość eksploatacyjna w środowiskach klasy C3–C4 przekracza zwykle 30 lat.

Pytanie 5. Czy oferujecie badania w tunelu aerodynamicznym?

Obliczenia oparte na kodzie dla standardowych projektów. Badania w tunelu aerodynamicznym przeprowadzane przez laboratoria partnerskie dla lokalizacji o mocy 100 MW lub o złożonej topografii. Analiza CFD dostępna dla lokalizacji w pobliżu budynków lub cech terenu.

Pytanie 6. Jaka jest minimalna wielkość zamówienia?

500 kW (około jedno kontenerowe 40-ft) dla pierwszego ocenianego projektu. Elastyczne dostawy partii dla powtarzających się klientów EPC.

Pytanie 7. Czy możecie dostarczyć narzędzia montażowe?

Klucze momentu, hydrauliczne urządzenia do wbijania pali oraz adaptery do śrub gruntowych dostępne w wersji wynajmowanej lub zakupowej. Nadzór montażowy na miejscu dostępny dla dużych projektów.


Zalecenia dotyczące umieszczenia obrazów

#

Sekcja

Rekomendacja

Format

1

Hero

Zdjęcie dronem ukończonych farm słonecznych o skali użytkowej

1920 × 750 pikseli

2

Przegląd

trójwymiarowy wykres rozłożony z oznaczonymi komponentami

1200×800 pikseli

3

Strukturalnej siły

Diagram porównawczy przekrojów poprzecznych Q235B i Q355B

800×600 pikseli

4

Korozja

Zdjęcie makro: porównanie powierzchni HDG i Zn-Al-Mg

600×400 pikseli

5

Montaż

Ciąg ujęć w trybie timelapse: teren ogołocony → moduły

1000×400 pikseli

6

Podstawy

Trzypanelowy diagram: śruba gruntowa / pala wpinana / betonowy przekrój poprzeczny

1200×500 pikseli

7

Inżynieria

diagram przepływu procesu w 5 krokach

1000×500 pikseli

8

Przypadek Burkina Faso

Zdjęcie montażu w miejscu

800×600 pikseli

9

Przypadek ZEA

Widok z lotu ptaka: elektrownia słoneczna Al Dhafra

800×600 pikseli

10

Przypadek Hiszpanii

Owce pasą się pod podniesioną instalacją fotowoltaiczną

800×600 pikseli

11

Instrukcja instalacji

ilustrowany przewodnik w 7 krokach

1200×3000 pikseli

12

Standardy

Siatka odznak certyfikacyjnych

800×200 pikseli

13

Fabrycznym

Linia produkcyjna / kąpiel w cynku (HDG) / stacja kontroli jakości (QC)

1200×700 pikseli

14

Zespół

Zespół inżynierów w trakcie pracy

800×500 pikseli

15

CTA

Wizualizacja produktu z nakładką formularza kontaktowego

1920×500 pikseli


Strategia słów kluczowych SEO

Główne: system montażowy do instalacji naziemnych o stałym nachyleniu, konstrukcja montażowa do dużych farm fotowoltaicznych, system montażowy do instalacji naziemnych, naziemny system mocowania paneli PV

Dodatkowe: konstrukcja montażowa do farm fotowoltaicznych, system mocowania paneli słonecznych o stałym nachyleniu, producent systemów montażowych do dużych instalacji fotowoltaicznych, naziemny system montażowy ze stali Q355B, wstępnie zmontowany system montażowy do paneli słonecznych, śruby fundamentowe do montażu naziemnego

Długie ogony: konstrukcja naziemna do paneli fotowoltaicznych dla projektu o mocy 50 MW, producent konstrukcji montażowych do paneli fotowoltaicznych zgodnych z normą EN 1993, naziemna konstrukcja montażowa do paneli fotowoltaicznych z gwarancją 25-letnią, wycena zestawu elementów (BOM) systemu montażowego do paneli fotowoltaicznych

Uzyskaj bezpłatną ofertę

Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Państwem wkrótce.
E-mail
Telefon komórkowy/WhatsApp
Imię i nazwisko
Nazwa firmy
Wiadomość
0/1000